Zurych

Linie autokarowe Interbus na trasie Polska-Zurych-Polska – Bilety autokarowe do Zurychu – Autokary do Zurychu – Autobusy do Zurychu (Zürich, Zurich, Zurigo, Turitg, Züri)

bilety autobusowe voyager przez internet bilety autokarowe euroticket online

Planując podróż autokarem do Zurychu należy mieć świadomość, iż połączenie to obsługiwane jest przez wielu przewoźników, tak więc warto poświęcić trochę czasu na porównywanie ofert, gdyż różnice w cenach sięgają nieraz nawet do 100 złotych. Przewoźnikami jeżdżącymi do tego miasta są chociażby linie autokarowe Eurobus Eurolines Polska, Sindbad, Almabus, Ecolines czy też Agat. Autobus do Zurychu odjeżdża w zasadzie ze wszystkich polskich regionów, tak więc nie trzeba się martwić, iż będzie trzeba dojeżdżać do jakiejś odległej polskiej miejscowości, aby móc udać się do Szwajcarii. Czas podróży uzależniony jest oczywiście od miasta, z którego zdecydujemy się wyruszyć. Przykładowo autobus do Zurychu z Warszawy będzie jechał 21 godziny, natomiast jadąc z Suwałk należy już liczyć się z podróżą trwającą ponad dobę.

autobusy interbus do zurychu
Linie autokarowe Interbus na trasie Polska-Zurych-Polska

Rzecz jasna Zurych nie jest jedynym szwajcarskim miastem, do którego można przedostać się bezpośrednio z Polski dzięki przewozom autokarowym. Autobusy międzynarodowe kursują także do innych miejscowości, takich jak Berno, St. Gallen, Bazylea, Lucerna, Lugano czy też Genewa.

Jednakże sam Zurych jest na tyle piękny, iż raczej nikt nie będzie żałował, jeżeli właśnie tam zdecyduje się spędzić swój wolny czas. Do jednej z największych atrakcji należy przede wszystkim Kunsthaus, będące najważniejszym muzeum w całej Szwajcarii, przedstawia ono ekspozycje ze wszystkich kluczowych okresów europejskiej sztuki. Z drugiej strony w Zurychu można udać się także do ogromnego zoo, gdzie znajdują się rzadkie okazy zarówno zwierząt jak i roślin. W sierpniu natomiast powinni przyjechać tutaj miłośnicy muzyki techno, gdyż właśnie w tym mieście odbywa się wtedy jeden z najważniejszych festiwali tego rodzaju muzyki na świecie.

Czytaj także o połączeniach autobusowych linii Interbus do Berna w Szwajcarii.

Możliwości transportowe międzynarodowych przewozów autokarowych z Polski do Szwajcarii i ze Szwajcarii do Polski na trasie Polska-Zurych-Polska:

autobusy Eurobus Eurolines Polska ( i ich bilety autobusowe dostępne do zakupu w systemie Euroticket) – Białystok, Łomża, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Dobrodzień, Ozimek, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Heidenheim an der Brenz, Memmingen, Lindau, Bregenz, Sankt gallen, Zurych, Berno, Fryburg Lozanna, Genewa; trasa autokarów do Zurychu przeprowadzana jest przy współpracy z firmami transportowymi Orland, Trans Service, Eurotrans, Sokół, Polonia Transport i Biacomex Transport; bilety autokarowe do Zurychu obowiązywać mogą na wyjazdy we wtorek, środę, piątek, sobotę, natomiast powroty do Polski – w poniedziałek, czwartek, piątek i niedzielę;

przewozy autokarowe Ecolines (Euroticket) – Suwałki, Augustów, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Warszawa, Bayreuth, Norymberga, Monachium, Augsburg, Ulm, Sankt Gallen, Winterthur, Zurych, Berno; z nieco mniejszą częstotliwością wyjeżdżają autokary do Zurychu od przewoźnika Ecolines, bo autobusy do Szwajcarii – w czwartek i sobotę, a ich powroty do Polski – w poniedziałek i sobotę;

autokary Intercars Basque (Euroticket) – Warszawa, Sochaczew, Łowicz, Łódź, Radomsko, Lubliniec, Sieradz, Kępno, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Kłodzko, Praga, Regensburg, Monachium, Sankt Gallen, Zurych, Bazylea; bilety autokarowe do Zurychu od tego przewoźnika wykupione mogą być na następujące dni tygodnia – wyjazdy w poniedziałek, środę i piątek, a powroty we wtorek, czwartek i sobotę;

tanie połączenia Agat i Autokar Polska (Euroticket) – Białystok, Łomża, Ostrołęka, Pułtusk, Warszawa, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowa, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Jędrzychowice, Freiburg im Breisgau, Bazylea, Zurych, Berno, Fryburg, Lozanna, Genewa; linie autokarowe tu wspomniane podróżują z Polski cztery razy w tygodniu (wtorek, czwartek, piątek, sobota), równie często odbywają się powroty (poniedziałek, czwartek, piątek, sobota, niedziela);

1 miedzynarodowe połączenia autokarowe interbusbilety autokarowe Interbus, które łączą się bezpośrednio z ofertą przewoźnika Sindbad, a także jego firm partnerskich Bermuda i Almabus (Voyager) – Warszawa, Łódź, Zduńska Wola, Sieradz, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Zurich, Berne, Fribourg, Lausanne, Geneve; ze  względu na współpracę wszystkich firm wymienionych w tym podpunkcie, ich oferta jest raczej ujednolicona; autokary do Zurychu id firmy Interbus są jedynie inaczej oznaczane niż reszta wspomnianych przewoźników – do symbolu trasy (15S) dodawana jest każdorazowo litera „I”; autobusy Interbus do Zurychu wyjeżdżają codziennie oprócz niedziel, a powroty do Polski odbywają się w każdy dzień oprócz  środy.

Wszelkie informacje podane w tym tekście mogą z czasem ulec zdanie, najlepiej więc samodzielnie sprawdzać je w jednym z systemów biletowych Euroticket bądź Voyager.


Edit 07.01.2016:

Zastanawiasz się, gdzie przyjeżdżają autobusy z Polski do Zurychu?

Jeśli wyżej zamieszczone informacje nie są wystarczające, przejdź do wyszukiwarki VOYAGER (bo właśnie tam znajdują się najbardziej aktualne informacje dotyczące przewoźnika Interbus – łącznie z dokładnymi miejscami przystankowymi). Dokładne przystanki mogą być z czasem przenoszone ze względu na remonty i in. czynniki. Możemy podać jedynie aktualne miejsce przystankowe, które może się zmienić:

Zurych -> Carparkplatz am Sihlquai
Gdzie przyjeżdżają autobusy z Polski do Zurychu?
Autobusy Interbus Zurych

Dla większej precyzji zamieszczamy również poglądową mapę miejsca zatrzymywania się autobusów Interbus w Zurychu:

Wyjazdy z Zurychu do Polski
Polska Zurych autokar
Tanie bilety z Zurychu
Międzynarodowe autobusy Polska Zurych